Medarbejdere

E-mail Bygning og rum Tlf. Titel
Bing, Evaevbi@dtu.dkBygn. 324, rum 15045 25 52 45PA for institutdirektør
Bærentzen, Jakob Andreasjanba@dtu.dkBygn. 324, rum 12145 25 34 14Lektor
Ersbøll, Bjarne Kjærbker@dtu.dkBygn. 324, rum 21345 25 34 13Professor, Sektionsleder
Jensen, Annaannje@dtu.dkBygn. 324, rum 14045 25 30 29Kontorfuldmægtig
Nielsen, Agnes Martineagni@dtu.dkBygn. 324, rum 230Postdoc
Papior, Nick Rübnernicpa@dtu.dkBygn. 324, rum 280Specialkonsulent
Rootzén, Hellehero@dtu.dkBygn. 324, rum 27051 64 74 76Professor
Schlichtkrull, Andersandschl@dtu.dkBygn. 324, rum 180Postdoc
Schmidt, Marie Fogedmfsc@dtu.dkBygn. 324, rum 120Ph.d.-studerende
Spooner, Max Petermpsp@dtu.dkBygn. 324, rum 250Postdoc
Vermue, Laurentlauve@dtu.dkBygn. 324, rum 230Ph.d.-studerende
Frumosu, Flavia Daliafdal@dtu.dkBygn. 324, rum 23045 25 37 60Ph.d.-studerende
Archer, Elizabethejma@dtu.dkBygn. 324, rum 11093 51 07 96Projektkoordinator
Baum, Andreasandba@dtu.dkBygn. 324, rum 260Adjunkt
Bienias, Lukasz Tomaszlutobi@dtu.dkBygn. 324, rum 120Videnskabelig assistent
Bortolozzo, Pietro Antoniopbor@dtu.dkBygn. 324, rum 28045 25 32 60IT Specialist & koordinator, DCC
Dyrby, Tim Bjørntbdy@dtu.dkBygn. 324, rum 11045 25 34 24Lektor
Engberg, Rebeccareen@dtu.dkBygn. 324, rum 12045 25 34 11Specialkonsulent / Projektleder
Ersbøll, Niels Kjærnker@dtu.dkBygn. 324, rum 253Studenterprogrammør
Krämer, Kristian Haaningkhkr@dtu.dkBygn. 324, rum 120Specialkonsulent
Larsen, Nicolai Siimnisi@dtu.dkBygn. 324, rum 210Ph.d.-studerende
Paulsen, Rasmus Reinholdrapa@dtu.dkBygn. 324, rum 11045 25 34 23Lektor
Riis, Mark Bernhardmberi@dtu.dkBygn. 324, rum 15045 25 52 22Head of Innovation & Project Manager for HighTech Summit
Thyregod, Camillacamt@dtu.dkBygn. 324, rum 25045 25 34 01Teamleder, Statistisk rådgivning. Specialkonsulent
Fogh Rasmussen, Fie Victoriafiho@dtu.dkBygn. 324, rum 12045 25 34 34Kontorassistent
Fougt, Henrikhenfo@dtu.dkBygn. 324, rum 150Chefkonsulent
Banerjee, Priyankapriban@dtu.dkBygn. 324, rum 21045 25 37 52Postdoc
Bech, Natascha Rylandernrbe@dtu.dkBygn. 324, rum 270Studentermedhjælper
Christensen, Anders Nymarkanym@dtu.dkBygn. 324, rum 11045 25 52 58Adjunkt
Clemmensen, Line Katrine Harderlkhc@dtu.dkBygn. 324, rum 22045 25 37 64Lektor
Dahl, Anders Bjorholmabda@dtu.dkBygn. 324, rum 11345 25 39 07Professor MSO, Sektionsleder
Dahl, Vedrana Andersenvand@dtu.dkBygn. 324, rum 25045 25 30 78Lektor
Emerson, Monica Janemonj@dtu.dkBygn. 324, rum 13045 25 34 27Postdoc
Hovad, Emilemilh@dtu.dkBygn. 324, rum 220Dataanalytikker
Ingemann, Sinesing@dtu.dkBygn. 324, rum 15345 25 37 12Specialkonsulent, Koordinator
Juhl, Kristine Aavildkajul@dtu.dkBygn. 324, rum 110Ph.d.-studerende
Lindberg, Anne-Sofie Wesselawli@dtu.dkBygn. 324, rum 11045 25 59 84Ph.d.-studerende
Lluch Lafuente, Albertoalbl@dtu.dkBygn. 324, rum 18145 25 37 36Sektionsleder, Lektor
Lyndgaard, Christian Bøgecbly@dtu.dkBygn. 324, rum 220Specialkonsulent
Mokso, Rajmundrajmo@dtu.dkBygn. 324, rum 110Adjungeret Professor
Nielsen, Josephine Perchjpni@dtu.dkBygn. 324, rum 25045 25 33 94Videnskabelig assistent
Olsen, Tim Felletife@dtu.dkBygn. 324, rum 130Ph.d.-studerende
Rasmussen, Peter Winkelpwra@dtu.dkBygn. 324, rum 110Ph.d.-studerende
Vandin, Andreaanvan@dtu.dkBygn. 324, rum 18045 25 37 34Lektor
Andersen, Anders Reenbergarean@dtu.dkBygn. 324, rum 22061 30 39 97Postdoc
Hess, Andreas Viktoravhe@dtu.dkBygn. 324, rum 180Postdoc
Belongie, Sergeserbe@dtu.dkBygn. 324, rum 120Adjungeret Professor
Borchert, Sebastiansebo@dtu.dkBygn. 324, rum 28045 25 30 23TechLead + UNIX HPC administrator
Bordoni, Andreaandbor@dtu.dkBygn. 324, rum 280HPC Specialist
Bæk, Anders Launerabak@dtu.dkBygn. 324, rum 220Videnskabelig assistent