Medarbejdere

E-mail Bygning og rum Tlf. Titel
Sørensen, Camilla Wellendrophcasor@adm.dtu.dkBygn. N/A, rum N/A
Jensen, Jeanettejejens@adm.dtu.dk
Andersen, Nicolainicoa@dtu.dkBygn. 321, rum 019
Larsen, Benjaminbenlar@dtu.dkBygn. 322, rum 218AC Bachelor
Mokso, Rajmundrajmo@dtu.dkBygn. 324, rum 110Adjungeret Professor
Belongie, Sergeserbe@dtu.dkBygn. 324, rum 120Adjungeret Professor
Siltanen, Samulisams@dtu.dkBygn. 303B, rum 005Adjungeret professor
Hesthaven, Janjahe@dtu.dkBygn. 303B, rum 105Adjungeret professor
Kouider, Sidsidko@dtu.dkBygn. 321, rum 117Adjungeret professor
Montanucci, Mariamarimo@dtu.dkBygn. 303B, rum 150+39 3338114009Adjunkt
Andersen, Michael Riismiri@dtu.dkBygn. 321, rum 01645 25 34 09Adjunkt
Baum, Andreasandba@dtu.dkBygn. 324, rum 260Adjunkt
Giannetsos, Athanasiosatgi@dtu.dkBygn. 322, rum 22645 25 30 09Adjunkt
Guericke, Danieladngk@dtu.dkBygn. 303B, rum 00845 25 34 28Adjunkt
Meng, Weizhiweme@dtu.dkBygn. 322, rum 23045 25 30 68Adjunkt
Konvalinka, Ivanaivako@dtu.dkBygn. 321, rum 107Adjunkt
Kuusinen, Katikakuu@dtu.dkBygn. 322, rum 210Adjunkt
Herlau, Tuetuhe@dtu.dkBygn. 321, rum 12745 25 52 54Adjunkt
Jensen, Sofie Pødenphantsofp@dtu.dkBygn. 324, rum 25045 25 96 77Adjunkt
Andreeva, Elenaelean@dtu.dkBygn. 322, rum 22445 25 53 35Adjunkt
Fafoutis, Xenofonxefa@dtu.dkBygn. 322, rum 12045 25 52 78Adjunkt
Gregersen, Søren K. S.sorgre@dtu.dkBygn. 321, rum 21345 25 34 17Adjunkt
Olsen, Niels Aske Lundtorpnalo@dtu.dkBygn. 324, rum 220Adjunkt
Nielsen, Katarina Wittrupkawn@dtu.dkBygn. 322, rum 22993 51 16 73Administrativ medarbejder
Schmidt, Mikkel Nørgaardmnsc@dtu.dkBygn. 321, rum 11645 25 52 70Associate Professor
Fougt, Henrikhenfo@dtu.dkBygn. 322, rum 23291 37 00 57CEO Danish Hub for Cybersecurity
Ingemann, Sinesing@dtu.dkBygn. 324, rum 15345 25 37 12Chefkonsulent
Nielsen, Ivan Ringivanrn@dtu.dkBygn. 322, rum 117Chefkonsulent
Nielsen, Rikke Annerini@dtu.dkBygn. 324, rum 14045 25 33 90Chefkonsulent, Teamleder for Funding Support
Hovad, Emilemilh@dtu.dkBygn. 324, rum 220Dataanalytikker
Hoffmann, Peterphof@dtu.dkBygn. 303B, rum 149Ekstern lektor
Albers, Kristoffer Jonkjal@dtu.dkBygn. 321, rum 11345 25 52 02Ekstern lektor
Hedlund, Frank Huessfhuhe@dtu.dkBygn. 303B, rum Ekstern lektor
Hansen, Susannesusha@dtu.dkBygn. 322, rum 124Ekstern lektor
Vasilikos, Panagiotispanva@dtu.dkBygn. 324, rum 18022 78 07 36Ekstern lektor
Christensen, Niels Jørgennjch@dtu.dkBygn. 321, rum 20945 25 33 66Emeritus
Stentoft, Peter Alexanderpast@dtu.dkBygn. 303B, rum 03445 25 33 53Erhvervs-ph.d.
Rønsch, Georg Ørnskovgeor@dtu.dkBygn. 324, rum 210Erhvervs-ph.d.
Olesen, Oline Vinterovol@dtu.dkBygn. 321, rum 22845 25 34 07Forsker
Trinderup, Camilla Himmelstrupctri@dtu.dkBygn. 324, rum 11045 25 37 46Forsker
Bordoni, Andreaandbor@dtu.dkBygn. 324, rum 280HPC Specialist
Sørensen, Hans Henrik Brandenborghhbs@dtu.dkBygn. 324, rum 28045 25 30 03HPC Specialist
Riis, Mark Bernhardmberi@dtu.dkBygn. 324, rum 15045 25 52 22Head of Innovation & Project Manager for HighTech Summit
Bortolozzo, Pietro Antoniopbor@dtu.dkBygn. 324, rum 28045 25 32 60IT Specialist & koordinator, DCC
Hogg, Leneleho@dtu.dkBygn. 321, rum 02645 25 36 91IT administrator
Christiansen, Henninghench@dtu.dkBygn. 321, rum 02845 25 30 02IT-Chef
Madsen, Poul-Erikpoum@dtu.dkBygn. 321, rum 02445 25 30 27IT-administrator
Efsen, Jette Benthinjbef@dtu.dkBygn. 324, rum 280IT-kontraktkoordinator
Fergo, Ejnerefer@dtu.dkBygn. 321, rum 02345 25 36 89IT-systemadministrator
Weile, Miemiewe@dtu.dkBygn. 324, rum 15030 58 54 71Innovation Manager